Królewscy obronili swoją twierdzę!

Pierwsze El Clasico w sezonie 2014/15 padło łupem Realu Madryt. Na Santiago Bernabeu nie dali szans rywalom, pokonując ich 3:1 po golach Cristiano Ronaldo, Pepe i Karima Benzemy oraz po trafieniu Neymara dla FC Barcelony.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla Katalończyków już w 4′ minucie. Debiutujący Luis Suarez świetnie zauważył niepilnowanego Neymara, który miał mnóstwo swobody i pokonał Ikera Casillasa. Radość kibiców przyjezdnych trwała pół godziny. W 35′ minucie piłkę ręką w polu karnym zatrzymał Gerard Pique. Jedenastkę pewnie wykorzystał Cristiano Ronaldo. Do przerwy na tablicy widniał wynik 1:1.

O ile pierwsza połowa świetnie rozpoczęła się dla FC Barcelony, to drugą bramką otworzyli piłkarze Realu Madryt. Z rzutu rożnego dośrodkował Toni Kroos, a główką do siatki wpakował piłkę Pepe. Po tej bramce podopieczni Luisa Enrique już nie zdołali się podnieść. A co gorsze… Real, a dokładnie Karim Benzema dobił przeciwników dziesięć minut później, wykorzystując znakomitą kontrę całego zespołu.

Barcelona nie dość, że przegrała pierwsze El Clasico w tym sezonie, to jeszcze straciła pierwsze bramki w lidze. Natomiast Real, w zależności od tego co zrobi Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem przeciwko Villarealowi, tą kolejkę skończy na drugiej lub trzeciej pozycji w Primera Division.

Real Madryt – FC Barcelona 3:1 (1:1)

0:1 – Neymar 4′
1:1 – Cristiano Ronaldo (k.) 35′
2:1 – Pepe 51′
3:1 – Benzema 61′

Real Madryt: Casillas – Carvajal, Ramos, Pepe, Marcelo – Kroos, Modrić (89′ Arbeloa), Isco (84′ Illarramendi) – James, Benzema (87′ Khedira), Ronaldo.

FC Barcelona: Bravo – Alves, Mascherano, Pique, Mathieu – Busquets, Xavi (60′ Rakitić), Iniesta (72′ Sergi Roberto) – Suarez (69′ Pedro), Messi, Neymar.

Żółte kartki: Carvajal, Ronaldo (Real) oraz Messi, Neymar, Pique, Iniesta (FC Barcelona).