el. LM: Konsekwencja zaprocentowała

Ajax Amsterdam na własnym obiekcie przegrał 2-3 z Rapidem Wiedeń w rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Podopiecznym trenera Franka de Boera pozostała już tylko walka o fazę grupową Ligi Europy UEFA.

W pierwszych 10 minutach lepiej wyglądali piłkarze gospodarzy, lecz ich liczne dośrodkowania nie docierały do Arkadiusza Milika. Moment później oglądaliśmy gola dla Rapidu, kapitalnym dośrodkowaniem z niemal linii końcowej błysnął Stangl, który z chirurchiczną precyzją zagrał na głowę Bericia, a ten z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania. W 22 minucie bliski wyrównania był Fischer, lecz jego próba z dystansu minimalnie minęła światło bramki. Kilka chwil po okazji Ajaxu do głosu doszli goście, lecz Berić w decydującym momencie nie potrafił zakończyć doskonałego podania z lewego skrzydła. Na 6 minut przed końcem pierwszej odsłony Louis Schaub podwyższył wynik kapitalnym uderzeniem zza pola karnego, futbolówka jeszcze po drodze odbiła się od jednego z obrońców i zaskoczyła bezradnego Cillessena.

W drugiej połowie zawodnicy z Amsterdamu wzięli się ostro do pracy, ich starania zostały nagrodzone w 52 minucie, kiedy Arkadiusz Milik efektownym wolejem w prawy dolny róg nie dał szans Novocie. Niedługo potem do notesu arbitra Kruzliaka trafił Auer ( zbyt agresywna walka o piłkę). 59 minuta spotkania przyniosła pierwszą zmianę, Fischera na placu gry zastąpił Gudejl. Kwadrans później 33- krotni mistrzowie Holandii doprowadzili do wyrównania wyniku za sprawą wprowadzone blisko kwadrans temu Gudejlowi, który wykorzystał dobre podanie Arkadiusza Milika. Przed tym faktem żółtą kartkę otrzymał bramkarz Rapidu, arbiter upomniał goalkeepera za zbyt powolne wznowienie gry. Blisko 120 sekund cieszyli się z korzystnego rezultatu kibice Ajaxu, bo kompletną bierność defensywy swoich pupili skrzętnie ukarał Schab (strzał w lewe okienko bramki). Kenny Tete w 82 minucie obejrzał żółty kartonik za burzliwą dyskusję z arbitrem. Frank de Boer pod końcówkę na boisko wpuścił Schone, a zdjął z Sinckgravena. Ivan Kruzliak doliczył 4 minuty do regulaminowanego czasu, lecz przez ten czas żadnej z drużyn nie udało się stworzyć większego zagrożenia.

Ten wynik dał promocję drużynie z Austrii do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Amsterdam Arena, 04.08.2015, 20:15

Ajax Amsterdam 2 – 3 Rapid Wiedeń             Pierwszy mecz: 2 – 2