I liga: Zagłębie wygrywa, remis w Głogowie

Piłkarze Zagłębia Lubin wygrali z Chojniczanką 2:1 w 19. kolejce I ligi. Bramki dla gospodarzy padły po uderzeniach z głowy. Tym samym podopieczni Piotra Stokowca awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwszy raz w tym spotkaniu piłka wylądowała w siatce w 26. minucie po uderzeniu głową Marka Gancarczyka, ale sędzia gola nie uznał z powodu spalonego. Trzynaście minut później również po strzale głową piłka znalazła drogę do bramki. Strzelcem okazał się dwukrotny reprezentant Polski Jakub Tosik. Gdy wydawało się, ze gospodarze dowiozą korzystny wynik do przerwy w ostatniej minucie pierwszej połowy wyrównał Tomasz Mikołajczak. Dla byłego piłkarza m.in ekstraklasowych klubów (Lecha Poznań i Polonii Bytom) było to ósme trafienie w bieżącym sezonie. Kwadrans przed zakończeniem spotkania bliski wpisania się na listę strzelców był Sebastian Bonecki, ale piłka po strzale 19-letniego pomocnika bezpośrednio z rzutu wolnego trafiła w słupek. Gospodarze, by mieć spokojną zimę ten mecz musieli wygrać. Minutę przed regulaminowym końcem gry wynik spotkania ustalił Arkadiusz Woźniak po uderzeniu głową, dla którego była to siódma bramka. Tym samym 24-letni napastnik zrównał się z najlepszym strzelcem z zespołu, Aleksandrem Kwiekiem.

W drugim piątkowym spotkaniu w Głogowie miejscowy Chrobry bezbramkowo zremisował z Flotą Świnoujście.

28.11.2014, godz. 17:00 ZAGŁĘBIE LUBIN – CHOJNICZANKA (1:1)
Gol1:0 Jakub Tosik 39′
Gol1:1 Tomasz Mikołajczak 45′