Górnik zaprzepaścił szansę na dogonienie czołówki, kuriozalna decyzja sędziego.

W spotkaniu 28.kolejki pomiędzy Górnikiem Zabrze a Jagiellonią Białystok padł niesamowity wynik 3:3. Zabrzanie prowadzili po 33 minutach 3:0, lecz druga połowa była prawdziwą komedia sędziowskich pomyłek, a gospodarze spuścili z tonu. Kuriozalna sytuacja miała miejsce przy dwóch karnych dla gości. jak wykazały powtórki w pierwszym przypadku to Balaj faulował Pandzę, zaś w drugim mieliśmy przykład boiskowego “nurkowania”. Kibice i obserwatorzy zwracają uwagę na to, iż tylko w tej rundzie Jagiellonia w czterech spotkaniach “dostała” pięć rzutów karnych. Dzięki temu spotkaniu “Jaga” wskoczyła do czołowej ósemki.

Górnik Zabrze 3:3 (3:1) Jagiellonia Białystok