“Gigant Tytoń”! Kolejny dobry występ w Primera Division

W 25. kolejce Primera Division Elche Przemysława Tytonia zmierzyło się się w wyjazdowym meczu z Celtą Vigo. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i duża w tym zasługa naszego bramkarza. Bramki strzelali: Krohn-Dehli dla Celty i Lomban dla Elche.

Polak od początku spotkania miał sporo pracy. Zawodnicy Celty w całym meczu oddali 7 celnych strzałów na bramkę rywala. Tytoń dał się pokonać tylko raz, kiedy to w 61. minucie Jonny pobiegł lewą flanką i precyzyjnie dograł do wbiegającego Krohn-Dehliego, który nie dał szans naszemu bramkarzowi strzałem w długi róg bramki. Podczas meczu mocno padał deszcz, toteż Tytoń miał utrudnione zadanie. Jednak w swoich interwencjach był pewny, zarówno w sytuacji sam na sam ze strzelcem gola dla Celty w drugiej połowie jak i przy strzałach zza pola karnego.

Tytoń został doceniony w Hiszpanii. ‘Marca’ wybrała go na zawodnika spotkania, oceniając jego występ na mocne 7. Czy polski bramkarz daje tym samym znak Adamowi Nawałce przed meczem z Irlandią? Elche po 25. meczach zajmuje 17. pozycję w tabeli Primera Division z dorobkiem 24. punktów. Jest to miejsce tuż nad strefą spadkową.