uefa.com

Reprezentacja Niemiec wypunktowała Słowaków (3:0) i dołączyła do grona ćwierćfinalistów mistrzostw Europy. W 1/4 finały podopieczni Joachima Loewa zmierzą się z Hiszpanią lub Włochami.

Zgodnie z oczekiwaniami, od samego początku reprezentacja Niemiec kontrolowała przebieg spotkania. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy już w 8 minucie, gdy to Jerome Boateng pięknym strzałem zza pola karnego pokonał Matusa Kozacika. Później Szymon Marciniak podyktował dla Niemiec rzut karny z “kapelusza”, którego jednak nie wykorzystał Mesut Ozil. Pod koniec pierwszej połowy Słowacy zaczęli atakować coraz śmielej, ale w 43 minucie “Die Adler” po raz drugi umieścili piłkę w siatce, tym razem na listę strzelców wpisał się Mario Gomez. W drugiej części gry Niemcy nie forsowali tempa, ale zdołali podwyższyć wynik spoykania w 63 minucie po bramce Juliana Draxlera.

Słaby występ zaliczyli polscy sędziowie, którzy o tym spotkaniu muszą szybko zapomnieć. Nie wspominając już o kontrowersyjnym rzucie karnym dla Niemiec, Szymon Marciniak nie był konsekwentny w swoich decyzjach dotyczących fauli oraz popełniał mnóstwo drobnych błędów, które złożyły się na bardzo słaby występ.

Niemcy – Słowacja 3:0 (2:0), Stade Pierre-Mauroy w Lille

1:0 – Boateng 8′

2:0 – Gomez 43′

3:0 – Draxler 63′