Piłkarze BATE Borysów pewnie pokonali przed własną publicznością Slovan Bratysława 3:0 w rewanżowym meczu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów i tym samym wywalczyli awans do fazy grupowej tych rozgrywek.

Od samego początku meczu inicjatywę przejęli gospodarze. W 14. minucie bliski strzelenia gola był Vitaly Rodionov, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek.
Na gola kibice musieli poczekać do 42. minuty. BATE na prowadzenie wyprowadził Mikhail Gordeychuk, który wykorzystał precyzyjne podanie Rodionova. Na przerwę mistrz Białorusi schodził zatem z jednobramkową zaliczką.

Druga połowa nie zaczęła się zbyt ładnie. Dużo było ostrej gry, czego efektem były żółte kartki. Goście ze Słowacji próbowali zaatakować rywala, ale BATE skutecznie broniło dostępu do własnej bramki. Co więcej, w 65. minucie to Białorusini mieli okazję podwyższyć prowadzenie. Znów o pechu mógł mówić Rodionov, który tym razem trafił w poprzeczkę.
Od 79. minuty goście musieli grać w osłabienie, gdyż po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Seydouba Soumah.
Grający w przewadze piłkarze BATE postanowili dobić rywala. W 85. minucie na 2:0 podwyższył Sergey Krivets, a już minutę później przełamał się wreszcie Rodionov, który ustalił wynik meczu.

W spotkaniu wzięli udział trzej piłkarze, którzy mają za sobą występy na boiskach polskiej Ekstraklasy: wspomniany już strzelec drugiego gola Krivets (Lech Poznań 2009-2012) z BATE oraz Dusan Pernis (Pogoń Szczecin 2012-2013) i Erik Cikos (Wisła Kraków 2010-2011) ze Slovana.

BATE Borysów 3:0 (1:0) Slovan Bratysława

Gol 42′ 1:0 Mikhail Gordeychuk
Gol 85′ 2:0 Sergey Krivets
Gol 86′ 3:0 Vitaly Rodionov