Arsenal Londyn awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W pełnym emocji meczu rewanżowym 4. rundy eliminacyjnej “Kanonierzy” pokonali 1:0 Besiktas Stambuł. Całe spotkanie w bramce Arsenalu rozegrał Wojciech Szczęsny.

Od początku meczu Arsenal rzucił się do ataków. Swoje okazje mieli m.in. Jack Wilshere i Santi Cazorla, ale nie przełożyło się to na bramki. Z czasem spotkanie stawało się coraz bardziej wyrównane i przypominało nieco pierwszy mecz, kiedy gra toczyła się głównie w środku pola, a od czasu do czasu któryś z zespołów groźniej atakował.
Kiedy wydawało się, że po pierwszej połowie na Emirates Stadium bramek nie będzie, w doliczonym czasie gry strzelił ją Alexis Sanchez, który wykończył trójkową akcję z Wilshere’em i Mesutem Oezilem.

Bramka do szatni zwiastowała duże emocje w drugiej połowie. “Kanonierzy” chcieli podwyższyć swoje prowadzenie, ale Turcy grali twardo w obronie i im na to nie pozwalali. Ponadto, sami od czasu do czasu również zagrażali bramce Wojciecha Szczęsnego.
Kwadrans przed końcem meczu piłkarze Arsenalu przeżyli swoisty dramat. Najpierw Santi Cazorla i Alex Oxlade-Chamberlain nie wykorzystali stuprocentowych okazji, a nastpęnie wychodzącego z kontrą Oguzhana Ozyakupa powstrzymał nieprzepisowo Mathieu Debuchy. Arbiter ukarał francuskiego defensora żółtą kartką już po raz drugi tego wieczoru, co oznaczało, że Arsenal będzie musiał do końca spotkania radzić sobie w osłabieniu.
W 90. minucie Besiktas mógł zmienić losy dwumeczu, ale Demba Ba nie sięgnął głową w polu karnym piłki dośrodkowanej przez Gokhana Tore.
W doliczonym czasie meczu wicemistrzowie Turcji próbowali jeszcze zaatakować rywala ale Arsenal kontrolował przebieg gry i ostatecznie po wielkich męczarniach wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Arsenal Londyn 1:0 (1:0) Besiktas Stambuł
Gol 1:0 45+1′ Alexis Sanchez