live.premierleague.com

W jedynym niedzielnym meczu 12. kolejki angielskiej Premier League Totteham Mauricio Pocchetino pokonał bez problemów West Ham w derbach Londynu aż 4:1. Bohaterem spotkania został Harry Kane autor dwóch trafień dla “Kogutów“.

Pierwszego gola Tottehnam zdobył w 23. minucie, gdy Harry Kane dostał piłkę, obrócił się z nią i huknął z kilku metrów w okienko bramki Adriana.

10 minut później było już 2:0 da gospodarzy. Christian Eriksen idealnie dośrodkował na głowę Aldeirweirelda, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce gości.

W drugiej połowie gospodarze dobili rywali strzelając im kolejne bramki. Kilka minut po wznowieniu gry Harry Kane ponownie zdobył bramkę. Anglik mocno przymierzył zza pola karnego i zdobył bramkę, choć wydaje się, ze Adrian mógł lepiej zachować się przy tym strzale.

Kolejne trafienie dołożył Kyle Walker, który wykończył dwójką akcję z Sonem i uderzeniem z tzw. fałsza pokonał bramkarza “Młotów”.

3 minuty przed końcem spotkania West Ham zmniejszył rozmiary porażki za sprawą Lanziniego, który zdobył najpiękniejszego gola w tym spotkaniu uderzając po krótkim rogu bramki strzeżonej przez Hugo Llorisa.

Dziesiejsza wygrana w derbach Londynu nad West Ham daje “Spurs” 4. miejsce w tabeli i 3 punkty przewagi nad piątym w tabeli West Hamem.

Autor: Mateusz Policha