APOEL pokonał Midtjylland 2:1 w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Lepiej w dzisiejszy mecz weszli podopieczni Paulo Sergio, którzy już od samego początku rwali się do groźnych ataków. O tym, że mamy waleczne spotkanie najlepiej świadczy to, że Slavko Vincić musiał już w 2 minucie wyciągnąć żółty kartonik, a ukarany nim został Vander. W 30 minucie zobaczyliśmy pierwszego gola, zdobył go De Vincenti. Argentyński zawodnik skutecznie zamknął zagranie z prawego skrzydła. 3 minuty później na listę strzelców ponownie wpisał się De Vincenti, a tym razem pomogła mu w  tym znacznie linia defensywna duńskiej drużyny.

Po przerwie do roboty wzięli się gospodarze, ale większość prób dobrze blokowali zawodnicy z Cypru. Jess Thorup jeszcze starał się jakoś zmotywować swoich piłkarzy zmianami ofensywnymi, lecz te działania w żaden wymierny sposób nie pomagały Duńczykom. W składzie gości na swoją szansę czekali znani z polskiej ligi Mateusz Piątkowski oraz Semir Stilić, ale szkoleniowiec cypryjskiej drużyny zdecydował się wprowadzić na boisko w 84 minucie Chalambidisa. Nadzieję na korzystniejszy wynik rozbudził u swoich kibiców w 88 minucie Poulsen zaskakując Watermana. Niestety dla obecnego mistrza Danii był to już jedyny pozytywny fragment gry w dzisiejszym starciu.

Midtjylland 1– 2 APOEL

MCH Arena, Herning, 28.07.2015 r . 19:00

Arbiter główny: Slavko Vinčić