Czarne Koty lepsze w Londynie, Crystal Palace – Sunderlnad 0:1

własne

Drużyna Sunderlandu, będąca na samym dnie ligowej tabeli, niespodziewanie pokonała na wyjeździe zespół Alana Pardew, Crystal Palace. Gola na wagę zwycięstwa zdobył weteran Jermain Defoe.

Zespół gości wygrał w tym sezonie tylko raz, w derbach północnej Anglii pewnie pokonał Newcastle United 3:0. Fatalna postawa, szczególnie na wyjazdach stawiała drużynę z Selhurst Parki w roli faworyta. Ta sytuacja mogła przytłoczyć Orły, które w pierwszej połowie mimo wielu akcji min. Wilfreda Zahy, Jasona Puncheona, nie były w stanie potwierdzić swojej dominacji. Czarne Koty pomimo bardzo dużej liczby straconych bramek w tym meczu dobrze broniły , co dało dopiero drugie w tym sezonie zakończenie spotkania na zero z tyłu.

Dopiero w 80.minucie po fatalnym błędzie Scotta Danna, zamiast zagrać do współpartnera zderzył się ze swoim bramkarzem, Jermain Defoe oddał strzał na pustą bramkę i zapewnił swojej drużynie bardzo cenne punkty.

Drużyna Sama Allardyce’a dzięki zdobytym punktom wyprzedziła Aston Villę i Bournemounth. Do bezpiecznego 17. miejsca, które okupuje Newcastle United traci tylko jeden punkt. Podopieczni Alana pardew mimo porażki pozostają na 10. miejscu w tabeli.