Courtois bohaterem Chelsea w starciu z PSG! Bez goli w meczu Szachtara z Bayernem

Dziś zostały rozegrane pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. Paris Saint-Germain zremisowało z Chelsea Londyn 1:1. Bliżej wygranej byli gospodarze, mimo, że to goście prowadzili. Fantastycznie w bramce Londyńczyków spisywał się Belg Courtois. Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Szachtara Donieck z Bayernem Monachium(szczegóły obydwu spotkań można zobaczyć w prowadzonej przez nas MULTIRELACJI LIVE – TUTAJ).

Pierwsza połowa w Paryżu to przewaga gospodarzy w tworzeniu groźnych sytuacji i przewaga gości w posiadaniu piłki. I to Londyńczycy w 36. minucie po znakomitej akcji swoich obrońców objęli prowadzenie. Dośrodkowywał John Terry, piłkę zagraniem piętą przedłużył Gary Cahill, a do siatki skierował ją głową Bronislav Ivanović.

Po przerwie PSG ruszyło do odrabiana strat. Remis stał się faktem już w 54. minucie gry, gdy gola strzałem głową zdobył Cavani. Gospodarze kilkukrotnie mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale fenomenalnymi interwencjami popisywał się bramkarz Chelsea Thibault Courtois! Belg zatrzymał niezwykle groźne strzały m.in. Cavaniego i Ibrahimovicia.

17.02.2015, godz.20.45 Liga Mistrzów, 1/8 finału: Paris Saint-Germain – Chelsea Londyn 1:1(0:1)

Gole:

Gol 0:1 – 36′ Ivanović

Gol 1:1 – 54′ Cavani

PSG: Sirigu – zolta kartka yellow card Van der Wiel, Silva, Marquinhos, Maxwell – Luiz, zolta kartka yellow card Veratti, Matuidi – Lavezzi(81′ Pastore), Ibrahimovic, Gol Cavani

Chelsea: Courtois – Gol zolta kartka yellow card Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta – Ramires, Matić – Willian(79′ Cuadrado), zolta kartka yellow card Fabregas(83′ Oscar), Hazard – Costa(81′ Remy)

Mecz Szachtara Donieck z Bayernem Monachium ze względu na sytuację na Ukrainie został rozegrany we Lwowie. Spotkanie nie było nadzwyczajnym widowiskiem. Bayern miał przewagę, próbował wypracować sytuację do zdobycia gola, ale gospodarze znakomicie ustawiali się w obronie i neutralizowali ataki rywala.

Od 65. minuty Monachijczycy musieli grać w „dziesiątkę” po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Xabi Alonso. Dla Hiszpana był to, więc nieudany jubileusz, jaki obchodził z okazji 100. meczu w Champions League. W końcówce spotkania żadna z drużyn nie kwapiła się do ataku na bramkę rywala. Wyglądało to tak, jakby remis odpowiadał obydwu zespołom. Robert Lewandowski zameldował się na boisku na ostatni kwadrans. Nie zaniżył poziomu, ale też nie wyróżnił się niczym specjalnym.

17.02.2015, godz.20.45 Liga Mistrzów, 1/8 finału: Szachtar Donieck – Bayern Monachium 0:0(0:0)

Gole:

Szachtar: Pjatow – zolta kartka yellow card Srna, Kuczer, Rakićkyj, Szewczuk – zolta kartka yellow card Costa(78′ Marlos), zolta kartka yellow card Fred, Fernando, Teixeira, Taison(84′ Nem) – Adriano(89′ )

Bayern: Neuer – Benatia, zolta kartka yellow card Boateng, Alaba – zolta kartka yellow card Rafinha, zolta kartka yellow card Schweinsteiger, zolta kartka yellow cardx2 czerwona kartka red card Alonso, Bernat – Robben, Müller(70′ Badstuber), Götze(75′ Lewandowski)

Rezerwowi: Starke, Reina – Dante, Lewandowski, Rode, Badstuber, Weiser