Ciężki nokaut Bayernu na Szachtarze

Bayern Monachium pokonał 7:0 Szachtar Donieck w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po remisie 0:0 w pierwszym spotkaniu to zespół z Bawarii awansował do ćwierćfinału. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył napastnik Reprezentacji Polski Robert Lewandowski.

W przypadku postawy Szachtara w tym meczu można stwierdzić, że gorzej być już chyba nie mogło. To spotkanie to swoisty gwałt na rywalu, albo jeśli kto woli terminologię bokserską ciężki nokaut. Zaczęło się od rekordowo szybko(3. minuta) złapanej czerwonej kartki przez obrońcę gości Olexandra Kuczera, który faulując w polu karnym Mario Goetzego musiał opuścić boisko. Decyzja o rzucie karnym nieco kontrowersyjna, ale sędzia zapewne się z niej wybroni. Kuczer może nie przejechał po nogach Niemca, ale jego wślizg był na pewno niebezpieczny. Gola z jedenastu metrów zdobył Thomas Müller i tak rozpoczęło się strzelanie dla Bayernu. Drugą bramkę w pierwszej połowie dołożył Jerome Boateng. Już po 19. minutach gry boisko z powodu problemów z mięśniem opuścił Arjen Robben.

Po przerwie trwała absolutna dominacja gospodarzy. Dwie kolejne bramki dołożyli Franck Ribery i Müller. Francuz po niespełna godzinie gry także zszedł z murawy z kontuzją. W 63. minucie piątego gola dla Bayernu zdobył wracający po kontuzji do składu i do wysokiej formy Holger Badstuber, pokonując Pjatowa mocnym strzałem głową. Na kwadrans przed końcem gola na 6:0 zdobył napastnik Reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Postawa Polaka dzisiejszego wieczoru mogła się podobać, choć nie miał zbyt wielu okazji do strzelenia bramki. Duża rotacja na pozycjach sprawiła, że często to on wychodził z pola karnego i brał udział w rozgrywaniu piłki. Zniszczenia przyjezdnych dopełnił w 87. minucie Goetze.

Bawarczycy awansowali do ćwierćfinału, w którym raczej nie będzie już zespołu pokroju Szachtara. Na plus zespołu mistrza Niemiec działa czas. Rozpoczynając miesiąc temu rundę wiosenną nie prezentowali się nadzwyczajnie. Minął miesiąc i Bayern gra co raz lepiej, a wydaje się, że wciąż zespół Pepa Guardioli ma pewne rezerwy.

11.03.2015, godz.20.45, Liga Mistrzów, 1/8 finału, mecz rewanżowy: Bayern Monachium – Szachtar Donieck 7:0(2:0)

Gol 7:0 – 87′ Goetze

Bayern: Neuer – Rafinha, zolta-kartka-yellow-card Gol Boateng, zolta-kartka-yellow-card Gol Badstuber(67′ Dante), Alaba – Schweinsteiger – Robben(19′ Rode), GolGoetze, Gol Gol Müller, Gol Ribery(59′ Bernat) – Gol Lewandowski

Szachtar: Pjatow – Srna, czerwona-kartka-red-card Kuczer, Rakickij, Szewczuk – Stepanenko – Taison(9′ Krivtsov), Fred, zolta-kartka-yellow-card Douglas Costa(79′ Nem) – Alex(70′ Ilsinho), Luiz Adriano