własne

Chorwacja na wyjeździe wygrała 1:0 z Maltą. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 10. kolejki el. Mistrzostw Europy 2016.

Kibice przyjezdnych oczekiwali wyłącznie zwycięstwa, ponieważ ono dawało nadzieję na bezpośredni awans na przyszłoroczną imprezę. Pierwszego gola mogliśmy oglądać już w 10.minucie, ale kapitalną okazję zmarnował Kalinić, który w doskonałej sytuacji trafił wprost w interweniującego Hogga. Kilka zdarzeń później mieliśmy premierową bramkę, a jej autorem został Ivan Perisić. Zawodnik Wolfsburga soczystym strzałem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. W końcowej fazie pierwszej części oglądaliśmy niesportowe zachowanie Badejla, czego efektem była żółta kartka.

Druga odsłona to bombardowanie bramki Hogga, ale ciągle brakowało skuteczności. Cacić przeprowadzał zmiany, jednak one nie przynosiły wymiernego efektu. W 68. minucie do notesu sędziego trafił Failla, który wykazywał się zbytnią agresywnością. Jednobramkowa przewaga utrzymała się do ostatniego gwizdka sędziego.

Reprezentacja Chorwacji dzięki dzisiejszemu wynikowi wywalczyła udział na EURO 2016, wykorzystując porażkę Norwegii (1:2 z Włochami).

Malta 0:1 Chorwacja

Ta’ Qali National Stadium, 13.10.2015, 20:45