W rewanżowym meczu półfinału Pucharu Ligi Angielskiej Chelsea pokonała na własnym stadionie Liverpool po dogrywce 1:0 i awansowała do finału rozgrywek. Zwycięską bramkę zdobył Serb Branislav Ivanović.

Podopieczni Jose Mourinho od początku spotkania próbowali narzucić rywalom swoje warunki gry. Nie przekładało to się jednak na sytuacje podbramkowe, choć nie zabrakło sytuacji kontrowersyjnej. Po walce z Martinem Skrtelem w polu karnym padł Diego Costa, ale arbiter nie zdecydował się podyktować rzutu karnego dla Chelsea.
Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy groźnie kontrowali. Swoje okazje mieli Jordan Henderson i Raheem Sterling, ale znakomicie w bramce “The Blues”, podobnie zresztą jak przed tygodniem, spisywał się Thibaut Courtois.
Końcówka pierwszej odsłony to ponowna dominacja Chelsea. Z rzutu wolnego minimalnie przestrzelił Oscar, który kilka minut później próbował także strzału z gry. Nie przyniosło to jednak efektów. Do przerwy na Stamford Bridge bez goli.

Druga część gry rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Minimalna inicjatywa była po stronie gospodarzy, ale wciąż brakowało gola, który niewątpliwie rozruszałby to spotkanie. Bliski szczęścia był Eden Hazard, który po widowiskowym rajdzie i ograniu czterech obrońców uderzył obok bramki.
Dobrą okazję miał także Diego Costa. Po jego strzale piłka odbiła się rykoszetem od Skrtela i trafiła w nogi interweniującego Simona Mignoleta.
W odpowiedzi dwukrotnie strzałów z dystansu próbował Steven Gerrard, ale raz uderzył prosto w Courtoisa, a drugim razem wysoko nad poprzeczką.

W regulaminowym czasie bramki nie padły i do wyłonienia finalisty potrzebna była dogrywka. W Anglii obowiązują bowiem dość nietypowe zasady, zgodnie z którymi liczba goli strzelonych na wyjeździe nie daje przewagi. W przypadku jakiegokolwiek zatem remisu konieczna jest dogrywka. Jeżeli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, wtedy jednak już liczba bramek zdobytych na terenie rywala ma decydujące znaczenie.

Dogrywka świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy. W 94. minucie po dośrodkowaniu Williana z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował strzałem głową Branislav Ivanović.
Kilka minut później “The Reds” mogli wyrównać. Po dośrodkowaniu Raheema Sterlinga z lewej strony głową uderzył Henderson, ale piłka minęła bramkę gospodarzy.
W pierwszej części dogrywki więcej goli już nie padło.
W ostatnich minutach spotkania piłkarze Chelsea kontrolowali przebieg gry. Długo utrzymywali się przy piłce i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele. Dzięki temu utrzymali korzystny rezultat do końca i to oni zagrają w finale Pucharu Ligi Angielskiej 1 marca na Wembley.

Chelsea FC – Liverpool FC 1:0 po dogrywce (0:0, 0:0)
Gol 1:0 – 94′ – Branislav Ivanović