Bundesliga: Podział punktów na zakończenie pierwszej kolejki

W kończącym meczu pierwszej kolejki niemieckiej Bundesligi TSG Hoffenheim na własnym stadionie zremisował z RB Lipsk 2:2. Decydująca bramka padła w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Wynik meczu w 55. minucie otworzył Lukas Rupp. Długo jednak “Wieśniakom” nie dane było się cieszyć z prowadzenia, ponieważ trzy minuty później wyrównał Dominik Kaiser. Gospodarze drugi raz wyszli na prowadzenie w 83. minucie po strzale Marka Utha, ale również i tym razem beniaminek wyrównał. Wynik meczu w 90. minucie ustalił Marcel Sabtizer i tym samym ekipa z Lipska zdobyła swój pierwszy, historyczny punkt w rozgrywkach Bundesligi.

W następnej serii spotkań TSG zagra w Mainz (11.09.2016, godz. 17:30), a “Byki” podejmować będą Borussię Dortmund (10.09.2016, godz. 18:30).

28.08.2016, godz. 17:30 TSG Hoffenheim – RB Lipsk 2:2 (0:0)