Bundesliga po trzynastu kolejkach

ddv.pl

Kilka niespodzianek i dużo bramek. To etykiety 13. serii gier niemieckiej Bundesligi. Na dowód. Pogromy Wolfsburga i Augsburga oraz czterokrotny wynik 3:1. Między innymi w starciu na szczycie między mistrzami Niemiec z Monachium a Schalke 04 i pojedynku beniaminków.

Hambuger SV – Borussia Dortmund

Piłkarze z Hamburga, którzy znakomicie rozpoczęli sezon podejmowali pretendentów do wicemistrzostwa Niemiec. Zdecydowanym faworytem była drużyna Thomasa Tuchela. BVB zaskoczyła wszystkich. Negatywnie. Poniosła drugą w sezonie porażkę i to z zespołem środka tabeli. Gra kompletnie się im nie kleiła, na co wpływ zapewne miała szybko stracona bramka z rzutu karnego. Jej strzelcem został Lasogga. W 41. minucie Holtby podwyższył prowadzenie gospodarzy. Dzieła zniszczenia dokonał “swój”. Autorem gola na 3:0 był bowiem Hummels. Borussia odżyła w końcówce, czego dowodem trafienie Aubameyanga z 86. minuty. Dla Gabończyka była to piętnasta bramka w sezonie, dzięki czemu został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Wyprzedza w niej Lewandowskiego, który na swoim koncie ma jedno trafienie mniej. Po zwycięstwie HSV przesunęło się na 10. miejsce. Dortmund nadal jest drugi.

Schalke 04 – Bayern Monachium

Kryzys Schalke trwa. Świetny start do sezonu, ale teraz Die Knappen złapali zadyszkę. Nie potrafią zdobyć kompletu punktów od czterech spotkań. Przełomowym miał być pojedynek z Bayernem. Tylko miał być, bo tak się nie stało. O ile mistrzowie Niemiec męczyli się przez dłuższy czas z gospodarzami, o tyle ostatnie 20 minut należało wyłącznie do nich. Strzelanie rozpoczęło się w 9. minucie, gdy do bramki Fahrmanna trafił Alaba. Szybko wyrównał Meyer i kibice na Veltins-Arena wpadli w szał. Remis utrzymywał się do 69. minuty. Wówczas Martinez wykorzystał dogranie Robbena i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Mueller i Bayern wygrał 3:1, przez co umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Schalke dotknięte tendencją spadkową jest siódme.

FC Ingolstadt – SV Darmstadt

Długo wyczekiwane starcie beniaminków, z których każdy pogrążony był w kryzysie. Od dawna żaden z nich nie potrafił wywalczyć trzech punktów w spotkaniu ligowym. Udało się to wreszcie Ingolstadt. Wygrana 3:1 z Darmstadt być może pozwoli graczom zespołu finansowanego przez koncern samochodowy Audi pójść w dobrym kierunku. Mecz zaczął się jednak dla nich niezbyt dobrze. Już w 9. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Sulu. Nic nie zapowiadało zmiany wyniku. Aż do 58. minuty. Wtedy to rozpoczęło się 120 sekund, które wstrząsnęły przyjezdnymi. Najpierw wyrównał Bauer, by chwilę później Hartmann skutecznie egzekwował rzut karny. Nie było to jego ostatnie słowo w tym meczu, bo w 88. minucie ustalił wynik spotkania. Po zwycięstwie Ingolstadt wspięło się na 8. lokatę w tabeli, zaś Darmstadt nadal jest 13.