Bundesliga: Pewne zwycięstwo Wolfsburga

W meczu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi VfL Wolfsburg nadspodziewanie łatwo pokonał Bayer Leverkusen 4:1, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie. Dla “Aptekarzy” była to z kolei dopiero pierwsza porażka. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Mateusz Klich (Wolfsburg), a Sebastian Boenisch (Leverkusen) zagrał całą 2. połowę.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się już 7. minuta. Wtedy to faulu w polu karnym dopuścił się obrońca Leverkusen – Giulio Donati. Arbiter pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę, a “jedenastkę” wykorzystał Ricardo Rodriguez.
W 29. minucie goście wyrównali za sprawą Josipa Drmicia, ale kolejne bramki strzelali już tylko piłkarze Wolfsburga. Tuż przed końcem pierwszej połowy do siatki trafił Vieirinha, a dzieła zniszczenia dopełnili w drugiej odsłonie meczu Rodriguez i Aaron Hunt.

VfL Wolfsburg – Bayer Leverkusen 4:1 (2:1)
Gol 1:0 – 8′ – Ricardo Rodriguez (k.)
Gol 1:1 – 29′ – Josip Drmić
Gol 2:1 – 45′ – Vieirinha
Gol 3:1 – 63′ – Ricardo Rodriguez
Gol 4:1 – 81′ – Aaron Hunt