Bundesliga: HSV jeszcze poczeka na pierwsze zwycięstwo

facebook.com/eintracht

HSV w inaugurującym spotkaniu ósmej kolejki Bundesligi przegrało na własnym stadionie z Eintrachtem Frankfurt 0:3.

Gospodarze dzisiejszego spotkania wciąż nie odnieśli ligowego zwycięstwa w tym sezonie. Szukali więc okazji na przełamanie się, w spotkaniu z nieźle spisującym się Eintrachtem. Tak brzmiała teoria, przed tym starciem. W praktyce jednak, okazało się, że pomimo dość sporego posiadania piłki, na poziomie około 50% w pierwszej połowie HSV nie oddało ani jednego strzału! Jak więc zdobywać bramki gdy nawet nie atakuje się bramki przeciwnika? Może kierując się w kierunku swojej połowy? Pozwoliłem sobie, na taką małą uszczypliwość, ponieważ wynik spotkania otworzył gracz HSV, Lewis Holtby. Skierował on wślizgiem, piłkę do własnej bramki i dał prowadzenie gościom, w 35′ minucie. Do przerwy było więc 0:1, a kibice zgromadzeni na Volksparkstadion w Hamburgu nie dostali ani jednego przebłysku swoich zawodników, żeby mogli wierzyć w odmianę postawy gospodarzy w przerwie. Cudu nie było. W 57′ minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, zobaczył Dennis Diekmeier. Szanse gospodarzy na korzystny rezultat, spadły więc właściwie do zera. Wynik podwyższył kwadrans po zmianie stron, Shani Tarashaj po ładnej indywidualnej akcji. Swoje dołożył też Seferović, który zmienił Tarashaja chwilę po tym, jak ten strzelił bramkę. Szwajcar po prostopadłym podaniu od Fabiana, wykończył akcję z zimną krwią, ustalając przy okazji wynik meczu.

HSV: Adler – Diekmeier, Ekdal, Spahić (55′ Waldschmidt), Santos – Holtby, Jung, Muller, Halilović (46′ Wood), Kostić (72′ Sakai)
Eintracht: Hradecky – Chandler, Abraham, Vallejo, Oczipka (82′ Tawatcha) – Mascarell, Hasebe, Fabian, Gacinović, Tarashaj (61′ Seferović) – Hrgota (76′ Meier)

HSV – Eintracht Frankfurt 0:3 (0:1)
0:1 – 35′ Holtby (bramka samobójcza)
0:2 – 60′ Tarashaj
0:3 – 69′ Seferović