Borussia Dortmund przegrała na własnym stadionie rewanżowy mecz z Juventusem Turyn. Dortmundczycy pożegnali się tym meczem z tegorocznymi rozgrywkami Ligi Mistrzów.

Podopieczni trenera Kloppa, wierzyli w zwycięstwo i awans do ćwierćfinału, ale w dzisiejszym spotkaniu byli bezradni.

Mecz kapitalnie rozpoczął się dla Juventusu. W 3 minucie fantastycznym uderzeniem popisał się Carlos Tevez, czym zaskoczył Romana Weidenfellera i goście objęli prowadzenie.

W 15 minucie Stephan Lichtsteiner oddał kolejny znakomity strzał z dystansu, ale tym razem piłkę na rzut rożny odbił Weidenfeller. W 26 minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Paul Pogba. W 37 minucie na płaski strzał zza pola karnego zdecydował się Aubameyang, ale nie zagroził on bramce Juve.

Pierwsza połowa toczyła się w wysokim tempie, ale to gracze Bianconerich posiadali przewagę. Borussia praktycznie nie stworzyła sobie okazji a dobrą grą w defensywie prezentowali piłkarze Juventusu.

Na początku drugiej połowy bramkę ponownie mogli zdobyć gracze Starej Damy. Alvaro Morata otrzymał świetne podanie od Teveza, ale przegrał rywalizację z Weidenfellerem. W 56 minucie po raz kolejny uderzał Morata, ale lepszy znów okazał się bramkarz Borussi.

W 69 minucie w polu karnym upadł Pierre-Emerick Aubameyang, ale arbiter słusznie nie podyktował rzutu karnego. Minutę później kolejnego gola strzelił Juventus. Tevez otrzymał piłkę z głębi pola, wystawił ją Moracie, a ten skierował piłkę do siatki.

Gospodarze próbowali zdobyć bramkę kontaktową. W 79 munucie Błaszczykowski dośrodkował do Ramosa, ale strzał Kolumbijczyka wyłapał Buffon. Turyńczycy dobili Borussię w 80 minucie, kiedy to Tevez wykorzystał prostopadłe podanie i zdobył gola na 3:0.

Borussia Dortmund zasłużenie odpadła z Ligi Mistrzów. Gracze BVB mogli przegrać jeszcze wyżej, gdyby nie kilka znakomitych interwencji Romana Weidenfellera. Dortmundczycy nie mieli żadnego pomysłu na grę. Juventus Turyn mądrze się bronił i bardzo dobrze rozgrywał piłkę. Bohaterem Starej Damy został dzisiaj Carlos Tevez, który rozegrał fantastyczny mecz.