W spotkaniu 4. kolejki Ligi Mistrzów Bayern Monachium wziął rewanż na “Kanonierach” i rozbił ich 5:1. Sytuacja Arsenalu znów jest tragiczna.

Po pierwszym spotkaniu obu drużyn Arsenal miał więcej powodów do zadowolenia, gdyż ograł zespół Pepa Guardioli 2:0 i miał być to marsz po awans z grupy F.

Bayern dość szybko zabrał się za strzelanie bramek. Już w 10. minucie Robert Lewandowski dał prowadzenie gospodarzom pakując piłkę do bramki Cecha głową. Nie minęły dwa kwadranse a Bawarczycy prowadzili już dwoma bramkami. Thomas Muller dostał piłkę od Comana i pokonał bramkarza Arsenalu.

Przed przerwą gola do szatni “Kanonierom” strzelił David Alaba. Austriak mocno huknął z dystansu i Cech musiał wyciągać futbolówkę z siatki po raz trzeci.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Znów grę prowadził Bayern. W 55. minucie Arjen Robben zdobył gola na 4:0. Holender chwilę po wejściu na murawę wykorzystał podanie od Alaby i umieścił piłkę w bramce Cecha. Honorowe trafienie dla Arsenalu zdobył Olivier Giroud. Francuz otrzymał podanie od Sancheza i pięknym strzałem nie dał szans Neurowi.

Ostatnie słowo należało jednak do Niemców. Muller po podaniu od Douglasa Costy z chirurgiczną precyzją umieścił piłkę w siatce gości.

Wygrana Bayernu oznacza, że klub z Monachium zajmuje 1. miejsce w tabeli grupy F, zaś Arsenal musi wygrać pozostałe dwa mecze, by zachować szanse na awans.

Bayern Monachium 5:1 Arsenal Londyn, 4.11.2015 r., Allianz Arena, Monachium.

1:0, Lewandowski (10′)

2:0, Muller (29′)

3:0, Alaba (44′)

4:0, Robben (55′)

4:1, Giroud (69′)

5:1, Muller (89′)