UEFA.com

Atletico Madryt w 1/2 finału Ligi Mistrzów pokonało 1:0 Bayern Monachium. Cały mecz na Estadio Vicente Calderon rozegrał Robert Lewandowski.

Gospodarze prowadzenie objęli już w 10.minucie, kiedy to genialnym rajdem błysnął Saul. Skrzydłowy najpierw minął 4 rywali, a następnie posłał futbolówkę w lewy sektor bramki. Na kolejną poważną sytuację czekaliśmy do dwudziestej dziewiątej minuty, gdzie Griezmann w kapitalnej okazji przegrał rywalizację z Nuerem, który instynktownie nogami odbił piłkę. W pierwszej odsłonie Robert Lewandowski próbował coś zdziałać, ale w starciach z obrońcami był bezradny.

Po przerwie oglądaliśmy szturmy gości, którzy za wszelką cenę usiłowali wyrównać stan meczu. Bliski tego celu był w 50. minucie David Alaba, jednak jego przepiękne uderzenie z kilkudziesięciu metrów obiło poprzeczkę bramki. Następnie sytuację miał Javi Martinez, lecz strzał głową z dobrej odległości pewnie wychwycił Oblak. Dobić mistrza Niemiec na kwadrans przed końcem powinien Torres, ale w kulminacyjnym momencie trafił w lewy słupek bramki Neuera. W końcówce zawodów posypały się żółte kartoniki.

Wynik 1:0 w minimalny sposób przybliżył Atletico do upragnionego finału Ligi Mistrzów. Ale trzeba pamiętać, że „Bawarczycy” potrafią wychodzić z nie takich problemów.

Atletico Madryt 1:0 Bayern Monachium

1:0 Saul (10′)

Żółte kartki: Saul (84′) – Costa (41′), Neuer (82′), Benatia (82′), Vidal (88′)

Skład gospodarzy: Oblak – Juanfran, Giménez, Savic, Filipe Luis – Saul (84′ Partey), Gabi, Augusto, Koke – Griezmann, Torres

Skład gości: Neuer – Lahm, Martínez, Alaba, Bernat (77′ Benatia) – Alonso, Vidal, Thiago Alcântara (70′ Muller), Coman (64′ Ribery), Costa – Lewandowski